Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kınalı-Odayeri kesimi Çatalca-Yassıören hattı ile Habibler-Başakşehir kavşakları güzergahlarının açılış töreninde konuştu.
0
142

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu’nun Kınalı-Odayeri kesimi Çatalca-Yassıören hattı ile Habibler-Başakşehir kavşakları güzergahlarının açılış töreninde konuştu.

Yol medeniyettir. Yolu olmayan medeniyetten bahsetmesin. Su medeniyettir, suyu olmayan medeniyetten bahsetmesin. AK Parti demek hizmet demektir. Çatalca’dan İstanbul Havalimanı’na 13 dakikada ulaşabileceksiniz. Biz size efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz. Biz bu millete sevdalıyız, yapmamız gereken işler var bunları yapacağız.

BU YIL İÇİNDE HİZMETE SUNULACAK

Bugün Çatalca 75 bine yaklaşan nüfusuyla önemli bir kültürdür. Açılışın yaptığımız otoyolla Çatalca İstanbul’un merkezine her gün biraz daha yaklaşmaktadır. Çatalca çevreyolunu da bu yıl sizlerin hizmetine sunacağız. İlçemizin turizmini geliştirmek için bu bölgede her türlü doğa sporunu teşvik edecek düzenlemeler yapacağız. Artık ilçe merkezinin içinde kalan küçük sanayi sitesini kaldırıp, daha geniş bir alanda modern bir sanayi tesisi kuracağız. Çatalca’yı geleceğe taşıyacak tüm projelerimiz hazır. İlçemizi şaha kaldıracağız.

MANSUR YAVAŞ AÇIKLAMASI: ŞİMDİ KAÇIYORLAR

İstanbul’a getirdiğimiz hizmetleri anlatsam günler yetmez. Projeler hazır. Ben zaten İstanbul’u çok işi biliyorum. İstanbul’u o CHP zihniyetinden, çöp dağlarından, susuzluktan kurtardık. CHP çöp, çukur, çamur demektir. Yolsuzluk, yokluk, yasaklar demektir. Şimdi Ankara’da yolsuzluklar içinde bulunun aday bulmuşlar. Adamda her türlü yolsuzluk var. Hesabını veremiyor şu anda. Bay Kemal çık adayının karşılıksız senetle dolaştığını sen izah et. Şimdi kaçıyorlar, arkadaşlarımız da onları kovalıyor.

BİZ YARADILANI YARADANDAN ÖTÜRÜ SEVDİK

Soruyorum size biz bugüne kadar İstanbul’a ve Türkiye’ye eser kazandırmaktan bir şey yaptık mı? Kimin inancına karıştık? Kimin giyimine kuşamına karıştık? Hak ve özgürlük açılımlarını biz hayata geçirdik. Kim varsa bu ülkede biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Türkiye’yi 17 yılda kat be kat biz büyüttük. Biz zenginleştirdik. Bizim amacımız ülkemizin kazanımlarını daha ileriye taşımak. İstikrar ve güven iklimini tekrar tesis ederek 2023 hedeflerine ulaşacağız. İstanbul her mücadelemde yanımda oldu.

4’LÜ BİR ÇETE BERABER YÜRÜYORLAR

Yeni Zelanda’da yaşananları gördünüz değil mi? Avustralyalı bir senatör bir edepsizlik yaptı. O edepsizliğin bir benzerini de ana muhalefetin başındaki zat yaptı. Hale bak! Avustralya’daki dinsiz midir nedir bilmem. O bu ifadeleri kullandı. Bay Kemal sen Müslümansan terörün kaynağının İslam dünyası olduğunu nasıl söylersin? Önce sen kendini bir test et. Adamın söylediği ortada İslam dünyası kendisine bir bakmalı diyor. Bir Müslüman bunu Müslümanlara nasıl yakıştırır? Bunu söyleyemezsin. Bunu söylediğin zaman biz burada gürleriz. Senin bir defa vatanseverliğin diye bir şey yok. Sen bu ülkede teröristlerle birliktesin. 4’lü bir çete beraber yürüyorlar.

AYRINTILAR GELİYOR…

İSTANBUL HAVALİMANI’NA ULAŞIM KISALACAK

Çatalca’dan İstanbul Havalimanı’na 26 kilometrelik otoyolla 13  dakikada ulaşılabilecek. İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki merkezi yerleşim  alanlarına da bu yolla ulaşım rahatlayacak.

Çatalca’dan, İstanbul’un Anadolu Yakası’ndaki Kurtköy ve civarına  özellikle trafiğin yoğun olduğu zamanlarda 2-3 saate varan seyahat süresi, Kuzey  Marmara Otoyolu ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü kullanılarak yaklaşık 110  kilometreye inecek ve yolculuk 50 dakikada gerçekleştirilebilecek.

Yardım mı gerekli? Hemen yazmaya başla!